Jacek Ostrowski jest polskim, zdobywającym coraz większy rozgłos pisarzem. W swoich książkach, wśród których znajdują się m.in. „Ostatnia wizyta” oraz „Transplantacja”, autor obnaża najmroczniejsze strony ludzkiej osobowości i stawia pod znakiem zapytania wszelkie zasady moralne. Jacek Ostrowski urodził się w 1957 roku w Płocku.

Więcej…

Wyborcza

 

Kultura, historia, magazyn płocki.

Jacek Ostrowski napisał książkę o porwaniu i zabójstwie znanej w mieście doktor Sefanii Kamińskiej. To dobrze opowiedziana prawdziwa historia, którą poznajemy przez pryzmat uwikłanego w zbrodnie z przeszłości porywacza i seryjnego mordercy, bankruta poszukującego sposobu na odbicie się od finansowego dna, na wpół lojalnego wykonawcę poleceń tajemniczych mocodawców.

Więcej…

Ostatnia wizyta

 

Kwadrans z książką

 

Kultura u podstaw

Wieloma czytelnikami ta powieść naprawdę wstrząsnęła, długo jej nie zapomną. Skrycie liczyłem na taki efekt. Zależało mi na tym, żeby pamięć ofiar Iwana Śleski trwała, bo to im się należy – opowiada Jacek Ostrowski, autor powieści "Ostatnia wizyta", opartej na prawdziwej historii zabójstwa płockiej lekarki. Ciała, zamordowanej pół wieku temu kobiety, nigdy nie odnaleziono.

Więcej…

To system tworzy potwory – najnowsza powieść Jacka Ostrowskiego

Niedawno ukazała się Pana najnowsza powieść "Ostatnia wizyta".

O czym opowiada?

To jest powieść, oparta na prawdziwych wydarzeniach z 1970 roku. Historia najbardziej znanego porwania w czasach PRL.

5 czerwca uprowadzono jedynego pediatrę w Płocku, który jeździł na prywatne wizyty – mowa tu o Stefanii Kamińskiej. O godzinie 15.00 pojechała z nieznajomym mężczyzną do chorego dziecka. I nigdy już nie wróciła. Stąd też tytuł książki – ostatnia wizyta.

Więcej…

Krytycznym Okiem

Jacek Ostrowski poświęcił sprawie swego miasta wstrząsającą książkę. Pochodzący z Płocka autor zrekonstruował, dodając wiele mrocznych fantazji, sprawę sprzed blisko pięćdziesięciu lat, kiedy to porwana została płocka lekarka Stefania Kamińska. Zagadka jej zaginięcia była sprawą publiczną. Komentowano je i szeptano – co autor doskonale pokazuje – na temat możliwych pobudek porywacza, Kamińska stała się swego rodzaju ikoną niezawinionego cierpienia i tajemniczego zniknięcia.

 

 

 

Więcej…

Radio RDC

Radio PIK

Książnica Płock

Spotkanie w Bibliotece UKW

Ma korzenie zarówno polskie, jak i litewskie, niemieckie oraz macedońskie. Po szkole średniej Ostrowski planował studia w zakresie archeologii, jednak ostatecznie wybrał prawo. Ponieważ kierunek ten nie spełnił jego oczekiwań, wkrótce przerwał edukację. Przez kolejne lata późniejszy pisarz zajmował się hodowlą kaczek. Działalność tę porzucił dla stanowiska biurowego na poczcie, gdzie wkrótce awansował na kontrolera urzędu. Z zajęcia tego jednak również zrezygnował i przez kolejne lata imał się coraz to nowych zajęć – od kierowcy, przez przedsiębiorcę, po sezonowego pracownika fizycznego za granicą. Wreszcie Ostrowski podjął decyzję o powrocie na ścieżkę edukacji, tym razem na kierunku informatyczny. Po obronie dyplomu późniejszy pisarz znalazł zatrudnienie jako informatyk w szpitalu. Wkrótce jednak otrzymał propozycję przejścia do pewnej firmy komputerowej, z którą związał się na kolejnych kilka lat. Po zakończeniu współpracy z dotychczasowym pracodawcą, Jacek Ostrowski zaczął parać się pisarstwem. Pierwsza książka jego autorstwa, tj. powieść pod tytułem „Planeta Modliszek” czekała na wydanie w szufladzie pisarza blisko dwadzieścia pięć lat. Jak Ostrowski wyznaje, posiada w swojej bibliografii jeszcze wiele napisanych i nieopublikowanych tekstów, zwłaszcza opowiadań. Jeśli chodzi o wydaną twórczość pisarza, liczy ona już kilka pozycji, należących do różnych gatunków literackich, m.in. powieści sensacyjnych, oraz thrillerów. W połowie lutego 2017 roku, światło dzienne ujrzała wyczekiwana i budząca wiele emocji powieść Ostrowskiego zatytułowana „Ostatnia wizyta”. Jej fabuła skupia się wokół do dziś nie do końca wyjaśnionego zaginięcia sprzed prawie 50 lat, kiedy to porwana została pochodząca z Płocka doktor pediatrii Stefania Kamińska. Wokół opowieści o losach psychopatycznego i okrutnego bandyty Zbigniewa Pielacha, którego pierwowzorem był oskarżony o zabójstwo lekarki Ukrainiec Iwan Ślezko, oraz terroryzowanej przez niego żony rozgrywa się dramat więzionej lekarki, której poszukiwania w mediach śledziła w latach 70. cała Polska. To, czego nie udało się w sprawie doktor Kamińskiej wyjaśnić śledczym, autor uzupełnił domysłami i fikcją literacką. Prywatnie Jacek Ostrowski jest zapalonym podróżnikiem oraz wielbicielem ekscytujących i nieco ekstremalnych wojaży. Pisarz uwielbia m.in. szybką jazdę samochodem po drogach wiodących między wysokimi szczytami Alp i Pirenejów. Ostrowski jest także fanem piłki nożnej i kolekcjonerem gadżetów związanych z tą dyscypliną sportową. Ponadto jest również miłośnikiem zwierząt. Sam zajmuje się hodowlą psów z grupy pasterskich i zaganiających rasy Bouvier des Flandres. Do zainteresowań Jacka Ostrowskiego należą także malarstwo, fotografia, historia, kino oraz muzyka. ( Merlin.pl)