Jacek Ostrowski jest polskim, zdobywającym coraz większy rozgłos pisarzem. W swoich książkach, wśród których znajdują się m.in. „Ostatnia wizyta” oraz „Transplantacja”, autor obnaża najmroczniejsze strony ludzkiej osobowości i stawia pod znakiem zapytania wszelkie zasady moralne. Jacek Ostrowski urodził się w 1957 roku w Płocku.

Więcej…

Wyborcza

 

Kultura, historia, magazyn płocki.

Jacek Ostrowski napisał książkę o porwaniu i zabójstwie znanej w mieście doktor Sefanii Kamińskiej. To dobrze opowiedziana prawdziwa historia, którą poznajemy przez pryzmat uwikłanego w zbrodnie z przeszłości porywacza i seryjnego mordercy, bankruta poszukującego sposobu na odbicie się od finansowego dna, na wpół lojalnego wykonawcę poleceń tajemniczych mocodawców.

Więcej…

Ostatnia wizyta

 

Kwadrans z książką

 

Kultura u podstaw

Wieloma czytelnikami ta powieść naprawdę wstrząsnęła, długo jej nie zapomną. Skrycie liczyłem na taki efekt. Zależało mi na tym, żeby pamięć ofiar Iwana Śleski trwała, bo to im się należy – opowiada Jacek Ostrowski, autor powieści "Ostatnia wizyta", opartej na prawdziwej historii zabójstwa płockiej lekarki. Ciała, zamordowanej pół wieku temu kobiety, nigdy nie odnaleziono.

Więcej…

To system tworzy potwory – najnowsza powieść Jacka Ostrowskiego

Niedawno ukazała się Pana najnowsza powieść "Ostatnia wizyta".

O czym opowiada?

To jest powieść, oparta na prawdziwych wydarzeniach z 1970 roku. Historia najbardziej znanego porwania w czasach PRL.

5 czerwca uprowadzono jedynego pediatrę w Płocku, który jeździł na prywatne wizyty – mowa tu o Stefanii Kamińskiej. O godzinie 15.00 pojechała z nieznajomym mężczyzną do chorego dziecka. I nigdy już nie wróciła. Stąd też tytuł książki – ostatnia wizyta.

Więcej…

Krytycznym Okiem

Jacek Ostrowski poświęcił sprawie swego miasta wstrząsającą książkę. Pochodzący z Płocka autor zrekonstruował, dodając wiele mrocznych fantazji, sprawę sprzed blisko pięćdziesięciu lat, kiedy to porwana została płocka lekarka Stefania Kamińska. Zagadka jej zaginięcia była sprawą publiczną. Komentowano je i szeptano – co autor doskonale pokazuje – na temat możliwych pobudek porywacza, Kamińska stała się swego rodzaju ikoną niezawinionego cierpienia i tajemniczego zniknięcia.

 

 

 

Więcej…

Radio RDC

Radio PIK

Książnica Płock

Spotkanie w Bibliotece UKW

 W środę odbyła się premiera najnowszej powieści, opartej na faktach i rekonstruującej porwanie i zabójstwo doktor Stefanii Kamińskiej. Zagadka najgłośniejszego śledztwa Polski Ludowej co jakiś czas powraca, chociaż minęło już 47 lat od czerwcowego popołudnia, kiedy powszechnie znana i lubiana lekarka wyjechała do chorego dziecka i ślad po niej zaginął. W mieście pozostał jedynie symboliczny grób na cmentarzu komunalnym, kilka zdjęć w archiwach, wspomnienia pacjentów, akta uprowadzenia, wiele spekulacji i niedomówień na temat zdarzenia oraz wciąż brak jednoznacznych odpowiedzi na pytania: jak, gdzie, dlaczego?

http://plock.wyborcza.pl/plock/7,95996,21383621,ostatnia-wizyta-ostrowski-pisze-o-porwaniu-doktor-kaminskiej.html