„PARAGRAF 148”-JACEK OSTROWSKI | BEZPIECZNA PODRÓŻ DO NIEBEZPIECZNYCH CZASÓW…

„PARAGRAF 148”-JACEK OSTROWSKI | BEZPIECZNA PODRÓŻ DO NIEBEZPIECZNYCH CZASÓW…

sobota, 5 stycznia 2019

Autor-Jacek Ostrowski
Tytuł-„Paragraf 148”
Gatunek-kryminał
Liczba stron-340
Wydana-2018
Ocena-8/10

Dziś zapraszam Was na recenzję powieści polskiego autora. Będzie to moje pierwsze spotkanie z jego twórczością. Tytuł, o którym słyszałam bardzo wiele pozytywnych komentarzy i opinii, w związku z tym postanowiłam przekonać się na własnej skórze, czy ta książka rzeczywiście jest aż tak dobra. Czas bowiem na powieść z gatunku kryminału, który jest mi szczególnie bliski, jeżeli czytacie mojego bloga regularnie. Tym razem przenosimy się do lat 70. ubiegłego stulecia, czasów bardzo trudnych,  okrutnych, które pamiętają szczególnie wyraźnie poprzednie pokolenia. Zapraszam Was na recenzję „Paragrafu 148”.

Płock lata 70 . Mecenas Zuza Lewandowska zajmuje się dziwną i tajemniczą sprawa. Jej klientką zostaje Marta Kownacka, kobieta, która zostaje oskarżona o zamordowanie męża, jego sekretarki, następnie o poćwiartowanje zwłok, i pozbycie się dowodów. Za popełnioną zbrodnię grozi jej kara śmierci, ale kobieta nie przyznaje się do winy. Mecenas podejmuje sprawę, która zaprowadza ją w dalekie odmęty przeszłości. Jaka kara spotka Martę?
Osoby nie obcujące z prawem na co dzień będą miały problemy ze zrozumieniem tytułu powieści. Co oznacza tytułowy paragraf 148? Termin ten po ……………………………………….

http://ksiazkoholiczka22.blogspot.com/2019/01/paragraf-148-jacek-ostrowski-bezpieczna.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.