„Paragraf 148” to bezpieczna podróż w mroczne….

O kobietach z wyjątkowo silnym charakterem, zaangażowaniu w sprawę, papudze bez imienia, interaktywnym konkursie oraz Płocku – mieście zbrodni, które zdecydowanie jest warte odwiedzenia! Między innymi takie tematy stały się podstawą naszej rozmowy z Jackiem Ostrowskim, autorem bestsellerowej powieści „Paragraf 148”. Autor należący do naszego zespołu literackiego #TeamPociskprzekonuje też, dlaczego warto skusić się na przygodę z Zuzą Lewandowską. Zaintrygowani? 

Jacku, „Paragraf 148″ okazał się niewątpliwym sukcesem……….

https://www.czytamykryminaly.pl/aktualnosci/wywiady/xparagraf-148x-to-bezpieczna-podroz-w-mroczne-czasy-prl-u-wywiad-z-jackiem-ostrowskim.html

Notatnik kulturalny

Paragraf 148 – Jacek Ostrowski, czyli władza wie lepiej

Drodzy Państwo, jest szansa na nowy ciekawy cykl kryminałów. Seria z papugą, którą otwiera „Paragraf 148” zapowiada się naprawdę świetnie. Nie wiem co prawda, czy autor pozostanie w klimatach retro, ale mam na to dużą nadzieję. 
Powiecie – wszystko już było. Niby tak, jednak nie do końca. Po pierwsze kryminałów osadzonych w czasach PRL wciąż chyba jest mniej niż tych np. w dwudziestoleciu międzywojennym i nie wiadomo czemu. Czyż w Polsce ludowej nie było ciekawych spraw kryminalnych? Nie było szans na prowadzenie śledztwa? To drugie to częściowo prawda, bo też włada lubiła we wszystko wtykać nos………. http://notatnikkulturalny.blogspot.com/2018/12/paragraf-148-jacek-ostrowski-czyli.html

Z mroku przeszłości……..

Zupełnie Inna Opowieść

Z mroku przeszłości | Jacek Ostrowski, Paragraf 148

AUTOR PRZEMYSŁAW POZNAŃSKI18 września 2018Jacek Ostrowski, Paragraf 148

Bohaterowie „Paragrafu 148” mierzą się z własnymi kompleksami, słabościami, a przede wszystkim trudną przeszłością. I może dlatego nie zauważają w porę, że zbrodnia jest tuż obok, że bardzo realne, śmiertelne …..

Jeśli nie piszę o ………

Jacek Ostrowski: jeśli nie piszę o okropnościach, nie piszę o tym świecie

8 sty, 12:53  Bestie przewijające się w kryminałach prawie zawsze znajdują odpowiedników w świecie realnym. Trzeba o nich mówić, pokazywać, uczulać czytelników. Kiedy jadę przez Polskę i widzę samotne autostopowiczki, boję się o nie. Z pisarzem Jackiem Ostrowskim rozmawiamy o zbrodni i paragrafie.

Jacek Ostrowski
Jacek Ostrowski

ćJacek Ostrowski, pisarz, opowiada o swojej nowej książce: „Paragraf 148: powieść inspirowana prawdziwymi wydarzeniami”

– Najłatwiej jest utopić książkę we krwi, ale można to jakoś wypośrodkować. Staram się, żeby wilk był syty i owca cała. Świat już od samego zarania był okrutny i wątpię, żeby się kiedyś zmienił – mówi autor…………………….hhttps://facet.onet.pl/jacek-ostrowski-jesli-nie-pisze-o-okropnosciach-nie-pisze-o-tym-swiecie/8p64v6h

„Paragraf 148” Gazeta Wyborcza.

Detektyw Lewandowska pali cygara, zdrowo popija i klnie jak szewc… Mamy płocki kryminał
Milena Orłowska
27 sierpnia 2018 | 19:39

Zuzanna Lewandowska mieszka przy Zduńskiej, śniadania jada w Barze pod Arkadami, ze swoim informatorem spotyka się w Petropolu. I… ma jaja. „Pochowają cię w bezimiennym grobie, a bezpańskie psy będą sikać na twoją mogiłę” – to jedna z jej ostatnich kwestii w książce „Paragraf 148”.

http://plock.wyborcza.pl/plock/7,35681,23832431,detektyw-lewandowska-pali-cygara-zdrowo-popija-i-klnie-jak.html

„PARAGRAF 148”-JACEK OSTROWSKI | BEZPIECZNA PODRÓŻ DO NIEBEZPIECZNYCH CZASÓW…

„PARAGRAF 148”-JACEK OSTROWSKI | BEZPIECZNA PODRÓŻ DO NIEBEZPIECZNYCH CZASÓW…

sobota, 5 stycznia 2019

Autor-Jacek Ostrowski
Tytuł-„Paragraf 148”
Gatunek-kryminał
Liczba stron-340
Wydana-2018
Ocena-8/10

Dziś zapraszam Was na recenzję powieści polskiego autora. Będzie to moje pierwsze spotkanie z jego twórczością. Tytuł, o którym słyszałam bardzo wiele pozytywnych komentarzy i opinii, w związku z tym postanowiłam przekonać się na własnej skórze, czy ta książka rzeczywiście jest aż tak dobra. Czas bowiem na powieść z gatunku kryminału, który jest mi szczególnie bliski, jeżeli czytacie mojego bloga regularnie. Tym razem przenosimy się do lat 70. ubiegłego stulecia, czasów bardzo trudnych,  okrutnych, które pamiętają szczególnie wyraźnie poprzednie pokolenia. Zapraszam Was na recenzję „Paragrafu 148”.

Płock lata 70 . Mecenas Zuza Lewandowska zajmuje się dziwną i tajemniczą sprawa. Jej klientką zostaje Marta Kownacka, kobieta, która zostaje oskarżona o zamordowanie męża, jego sekretarki, następnie o poćwiartowanje zwłok, i pozbycie się dowodów. Za popełnioną zbrodnię grozi jej kara śmierci, ale kobieta nie przyznaje się do winy. Mecenas podejmuje sprawę, która zaprowadza ją w dalekie odmęty przeszłości. Jaka kara spotka Martę?
Osoby nie obcujące z prawem na co dzień będą miały problemy ze zrozumieniem tytułu powieści. Co oznacza tytułowy paragraf 148? Termin ten po ……………………………………….

http://ksiazkoholiczka22.blogspot.com/2019/01/paragraf-148-jacek-ostrowski-bezpieczna.html